Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа тимочког г. Јустина у недељу 29. октобра 2006. године један аутобус са вероучитељима из наше епархије и ученицима из борских основних школа посетио је Храм Светог Саве на Врачару. Они су присуствовали Светој Литургији у малом храму Светог Саве, а потом се упутили на 51. београдски сајам књига. Овом приликом епархијска катихетска библиотека при канцеларији за веронауку обогаћена је са 43 нове књиге. У преподневним часовима штанд Српске Православне Цркве на сајму књига био је место сусрета деце и православних издавача књига за децу, које је организовао дечји православни часопис „Светосавско звонце“. Представљене су књиге Прва исповест Владимира Маљагина, издање Издавачке установе Митрополије црногорско-приморске Светогора; затим ауторско издање Драгана Којовића (који је и приређивач књиге) Давид у Голијат; и Принц од Мравосан Брега, Божане Х. Стојановић, коју је издала Дуга књига из Новог Сада. Вероучитељ Жељко Станковић из Бора је одржао јавни час: Веронаука у песми. Ученици веронауке из Бора су певали, а сви присутни су имали прилику да учествују у малом квизу из познавања веронауке. Деца су знала много више од одраслих, па су и добили више награда. Дечје програме је осмислила и водила г-ђа Радмила Мишев, главни и одговорни уредник „Светосавског звонца“.

Протојереј Игор Ивковић