На месту старе цркве у време Његовог Височанства Александра Карађорђевића и Епископа тимочког Господина Герасима (Стојковића), започета је градња нове цркве и то 1856. год. а завршена у време Његовог Височанства Михаила Обреновића 1862. године, када је било и освећење храма. Димензије храма су следеће: дужина 28 метара, ширина 12,9 метара, висина са крстом на звонику је 33 метра, а на куполи 29 метара, висина слемена цркве је 16 метара.

На место старог иконостаса, направљеног од дасака и високог око 6,5 метара, 2011. год. постављен је нови од храстовог дрвета. Висина са крстом је 5,1 метар а ширина 5 метара. Иконостас је радио Небојша Јовановић из Крагујевца, а иконе су дело монахиња иконописачке радионице манастира Свете Тројице из Горње Каменице код Књажевца. Комплетни радови на иконостасу су завршени 2013. године.