Храм Светог Саве

У центру села Велике Врбице налази се нови храм посвећен Светом Сави. Грађен је у периоду од 2002. до 2007. године заједничким трудом Месне заједнице, као и локалног свештеника, протојереја Зорана Раденковића и добровољним прилозима мештана Велике Врбице. Црква је подужна триконхална грађевина са звоником на западу. Дужина цркве је 23, а ширина девет метара.

Олтарска преграда је израђена од храстовог дрвета и украшена је дуборезом.Висина износи три, а ширина осам метара. Урадио га је Мирослав Трбусић, дуборезац из Крагујевца, 2006. године. Иконе за иконостас рад су монахиња манастира Свете Тројице код Књажевца и оне су прилог мештана села Велике Врбице.

Храм Св. Архангела Михаила

Недалеко од нове, налази се и стара црква, посвећена Светом архангелу Михаилу. Првобитна црква подигнута је 1820. године и била је саграђена од брвана. Међутим, због дотрајалости материјала, на њеном месту је 1901. подигнута нова. Као ктитор помиње се извесни Станоје који је позајмио мештанима новац и који му је касније био враћен.