DSC_1351У трећу, Крстопоклону недељу Великог часног поста, Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион посетио је манастир Суводол и у храму Рођења Пресвете Богородице служио свету архијерејску Литургију уз саслужење игумана, протосинћела Јустина (Јанковића) и епархијског свештенства.

На литургији је појао хор иточно византијског појања „Свети Никодим Тисмански“ из Зајечара.

Велики број верника сабрао се на светом богослужењу ове недеље посвећене Часном Крсту. На значај Часног Крста подсетио је у својој беседи владика Иларион говорећи да је Крст Христовог Страдања ту да нас укрепи, ободри, да нам буде помоћ против наших слабости изнутра, као и спољашњих искушења, нарочито онима који су се одазвали позиву Цркве на Пост. Владика се такође осврнуо на речи апостола Павла који за Крст говори да је Грцима лудост, Јеврејима саблазан…, а нама је слава, упућујући и на речи богослужбених песама које о Крсту говоре да је он носилас целе Васељење – рекао је владика..