prva

Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион освештао је данас, 16. септембра 2014. године, темеље новог храма посвећеног св. пророку Јеремији, уз саслужење свештеномонаха и свештеника неготинског намесништва. Молитви благосиљања темеља и радова поводом изградње прве цркве у овом месту присуствовали су директор Управе за сарадњу са црквама и верским заједницама г. Милета Радојевић са сарадницима и представник општине Неготин г. Предраг Станић.

Сабраним мештанима Црномаснице владика Иларион је пожелео да се ускоро окупимо на освећењу започетог храма у којем ће се узносити молитве Господу и св. пророку Јеремији, изразивши наду да ће проблеми са појавом обилних киша и поплава, које су задесиле нашу епархију, милошћу Божијом, ускоро бити превазиђени.