Зајечар

На празник Врбице – Лазареве суботе 8. априла 2017. године, у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Зајечару Епископ тимочки г. Иларион служио је вечерњу службу са литијским опходом око храма. Освећене су врбове гране, које су свештеници поделили деци и верном народу.

Кладово

Сабрани на богослужењу у храму светог великомученика Георгија, свештенство, верни народ и деца, украшена звончићима и врбовим гранчицама, носећи иконе улицама Кладова, литијски су прославили Врбицу.

Неготин

Празничним вечерњим богослужењем свештенства храма, освећењем врбових гранчица и литијом око храма Свете Тројице, прослављен је празник Врбица у Неготину. Приређен је дечији музичко – рецитаторски програм, који су припремили ученици основних школа „Бранко Радичевић“, „Вук Караџић“ и Музичке школе „Стеван Мокрањац“са наступом хора „Вивак“. Приредбу су  организовали  вероучитељи ђакон Марко Јокановић и Марија Думитрашковић, учитељице Данијела Николић и Душица Ђурђић и проф. Драгана Мариновић.