Богослужбени део прославе Савиндана у борској цркви започео је у навечерје празника, 26. јануара 2021. године, празничним бденијем које је служио јереј Дарјан Комненовић.

Верни народ борске цркве сакупио се са својим свештенством у евхаристијско сабрање ујутро, на сам празник нашега првог архиепископа Св. Саве. Ђаци и наставници средњих школа славски колач за своју славу преломили су у храму Св. Георгија пред почетак св. Литургије, док су основне школе у скромним условима само уз присуство директора и наставника са својим свештеником обележиле славу.

Светом Литургијом у храму Св. Георгија у Бору началствовао је старешина храма протонамесник Радоје Мијовић, уз саслужење архијерејског намесника борско-поречког протојереја Саше Степановића и протонамесника Милорада Филиповића.

Након свете Литургије пререзан је славски колач. Кум овогодишње славе био је господин Срђан Спасић са својом породицом, а колачар за наредну годину биће господин Саша Ћирић.

Прослава овогодишње славе завршила се скромним послужењем за малишане борске цркве.