Светом архијерејском Лиургијом у манастиру Суводол 12. новембра 2017. године прослављен је празник светог Краља Милутина, слава манастирске капеле ове свете обитељи. Литургијом је началствовао Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион, уз саслуживање игумана Јустина (Јанковића), протосинђела Захарија (Митића), протојереја-ставрофора Душана Ћирића, архијерејског намесника борско-поречког, протојереја-ставрофора Трандафира Јанковића, пароха кобишничко-буковчанског, јереја Милана Јанковића, пароха борског и јереја Новака Бојанића, пароха зајечарског.

Владика је благословио и преломио славски колач са игуманом Јустином, честитавши празник светог краља Милутина коме је ова капела посвећена, подсећајући колика је била градитељска и ктиторска улога нашег светог краља, иако је на жалост веома мало богослужбених места код нас која су посвећена овом светитељу.

Са владикиним благословом, о житију светог краља Милутина беседио је протосинђел Захарије, сабрат манастира Буково, који је пренео благослов и поздраве свога игумана архимандрита Козме и братије манастира Букова. Он је изразио велику радост због молитвеног богослужбеног сабрања у овој капели, где је он присутан и саслужује први пут, иако је већ дуго година у манастиру као монах. Подсетио је да је свети краљ Милутин ктитор многих храмова и чувар православља на овим просторима, који је имао визију да изградњом храмова као места сабирања верног народа, учврсти и сачува нашу веру и кроз будуће генерације.

У манастирској гостопримници приређена је славска трпеза гостопримства за све окупљене вернике.