Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион служио је 14. јануара 2016. године на празник Обрезања Господњег, светог Василија Великог и дана када прослављамо Нову годину по Јулијанском календару, свету архијерејску Литургију у храму светог Георгија у Књажевцу. Саслуживали су свештеници књажевачког и зајечарског архијерејског намесништава. На свечаном ручку био је присутан председник Општине Књажевац г. мр Милан Ђокић са сарадницима.

У заједничкој молитви са вернима Владика Иларион је након Литургије служио Молебан за благословен почетак наступајуће године, честитавши празник житељима Књажевца, уз молитвене жеље свим верницима наше Епархије да их посети обиље духовних и других радости у наредној години и да им се испуне све добре и душекорисне молбе.

Посету књажевачком намесништву Владика је наставио обиласком манастира Свете Тројице недалеко од Књажевца.