Сваке године, на дан преноса моштију Светог оца Николаја, 22. маја, при манастиру Лапушња окупља се неколико домаћина са суседних имања и домаћинстава да са својим старешином, протонамесником Ристибором Стевићем, принесе молитве овом угоднику Божијем уз резање славског колача и пригодно послужење. Тако је и ове године пререзан славски колач који је припремила породица домаћина Драгише Милутиновића из Лукова.

Отац Ристибор је након обреда резања славског колача говорио о Светом угоднику Божијем Николају и узмолио да и на даље буде брз на помоћи вернима који му се обраћају у молитвама. Честитавши славу, пожелео је берићетну годину и да се на много година окупљају при Мајци Цркви и молбе и молитве приносе.

Дружење је настављено у манастирској порти уз пригодно послужење. Колачар за идућу годину је породица Траиловић из Лукова.

Свештеник Милорад Филиповић