Прослављајући најрадоснији празник, Рођење Господа нашег Исуса Христа, свету Божићну Литургију  служио је свештеник Перица Божуновић у храму Пресвете Богоридице у Доњој Каменици код Књажевца, у једном од најстаријих храмова у Епархији тимочкој. Молитвено учешће у поноћној служби  узели  су верници из околних  места и том приликом је прочитана Божићна посланица Његове Светости патријарха српског  г. Иринеја и свих архијереја СПЦ.

Велики број верника се причестио на Светој Литургији, а свештеник је додао  кратку поуку народу о причешћу рекавши да је сав наш  подвиг, молитве и труд, све сузе, исповести, покајања и распињања имају  за смисао да се достојно причестимо и да се сам Христос усели у нас, наша срца и душе. Циљ светих  богосложења јесте да ми постанемо обожене личности и храмови Духа Светога. Света Литургија траје  кратко, али као да је у њој садржана цела историја. Тамо доживљавамо све празнике. Зато треба свој живот да  устројимо тако да се сваки следећи пут причестимо још достојније, јер тело и крв Христова којима се  причешћујемо на Литургији представљају тајну вечног живота и тајну нашег спасења.

Такође, приређена је и божићна трпеза на којој су се сви присутни послужили.