На молитвеном сабрању поводом празника Преноса моштију Светог Николаја Мирликијског  Чудотворца, служена  је  света  Литургија  у  селу Васиљу у храму који је посвећен  овом светитељу. Литургијским сабрањем началствовао је свештеник Перица Божуновић на којем су  се причестила  деца и верници. Свештеник Перица је након опхода око  храма и обреда резања славског колача говорио о светом  угоднику  Божијем Николају уз молитву да и даље буде брз на помоћи  вернима  који му се обраћају у молитвама. Честитавши славу пожелео је родну годину и да се мештани на много година окупљају у свом храму.

Дружење је настављено у црквеној порти, уз пригодно послужење за ученике и верни народ овог књажевачког села.

Колачар за идућу годину је породица Јована Стефановића из Васиља.

Свештеник Перица Божуновић