Агенција за поклоничко путовање „Ходочашће“ организовала је још једно успешно путовање, које је вернике Епархије тимочке одвело у посету манастирима у околини Пирота. Са вођом пута ђаконом Урошем Памучаром, секретаром Епархије тимочке, поклоници су обишли манастире Темску, Поганово и Суково.

Уз срдачну добродошлицу и хришћанско гостољубље на које су наишли, наши верници су се упознали са историјатом ових древних манастира, као и њиховим духовним, историјским и културним вредностима које носе кроз векове, а и данас представљају центре црквено – духовног живота овога краја.

У сваку од ових светих обитељи свакодневно долазе верници на богослужења и молитву, али и да се одморе у здравом окружењу недирнуте природе од ужурбаности савременог живота.

Поклоници из Тимочке епархије посетили су и град Пирот и његове знаменитости, и тако употпунили своја сазнања о овом делу југоисточне Србије.