У Саборном храму Свете Тројице у Неготину прослављен је 6. јуна 2019. године празник Вазнесења Господњег светим литургијским сабрањем верних и уз појање црквеног хора ове светиње. Свету литургију служио је старешина храма јереј Марко Пајчин, који је у беседи након богослужења честитао празник и славу житељима града, пожелевши пуно успеха у напорима које управа града улаже у развој и просперитет општине, али и већи наталитет, како би било више деце у вртићима и школским клупама.

Спасовдан је и градска слава, па је тим поводом светој литургији присуствовао председник општине Неготин  Владимир Величковић са сарадницима.

Домаћини заветне славе у цркви били су  Дарко и Марија Думитрашковић са породицом.

Свечана литија организована је улицама града, од Саборног храма до места погибије Хајдук Вељка Петровића, где је служен парастос погинулим јунацима у биткама које су се водиле при одбрани Неготина.

Прослава је настављена у просторијама општине Неготин, где је уприличен пријем за бројне званице и преломљен славски колач са званичницима општине.

Преузето: negotin.rs