О празнику Духова, у кривељској цркви, свету Литургију служио је старешина цркве протонамесник Милорад Филиповић. За певницама су појали верници Бора и Кривеља. Након свете Литургије, благосиљања траве и плетења венчића, уследио је литијски опход око храма, благосиљање записа и резање славског колача.

Старешина је у беседи узнео благодарност Господу на сваком дару који добијамо од Њега и пожелео да као некада на апостоле, и на све присутне излије благодат и благослов на све зарад духовног и телесног здравља. Да све што нам Господ пошаље прихватамо ревносно и достојанствено и будемо добри носиоци свакога крста који нас сналази, а све због сопственог спасења.

Након ломљења славског колача, уследило је послужење за све присутне, испред храма, за које су се постарали колачари Драгана Динкић, Владимир Илић и Зоран Војиновић из Кривеља. Част да буде колачар за следећу годину припала је Момчилу Марковићу из Брестовачке Бање.

Савет МЗ Кривељ, на челу са др Снежаном Живковић, постарао се за пригодно послужење.

Лазар Филиповић, ученик богословије