У манастиру Крепичевац свечано је прослављен празник Успење Пресвете Богородице. На манастирској слави сабрао се велики велики број верника који је литургијски и молитвено прославио дан престављења истинитом Животу Мајке Господа нашег Исуса Христа. Свето сабрање је предводио бољевачки парох Ристибор Стевић а саслуживао му је јерођакон Марко (Цветковић), сабрат манастира Буково. На литургијске молитве одговарали су појци при храму Светог Илије у Бољевцу, вероучитељица Јасмина Станојевић и чтец Лазар Љубић.

У свом обраћању верницима отац Ристибор је истакао љубав Пресвете Богородице која се показује кроз вишевековни опстанак манастира у Крепичевцу и кроз бројна исцељења која се догађају у тој светињи.

Овогодишњи домаћин славе био је г. Милан Вринић из Лукова, а за следећу годину је именован г. Срђан Степановић из Бољевца.

Након Литургије, на манастирском гробљу је одслужен помен до сада преминулим игуманијама, монахињама и свештеномонасима манастира Крепичевац.

Чтец и студент богословља Лазар Љубић