Слава параклиса манастира Суводол – Свети краљ Милутин, прослављена је светом архијерејском Литургијом у петак 12. новембра 2021. године у манастирском параклису посвећеном овом светитељу. Епископу тимочком господину Илариону саслуживали су прота-ставрофор Душан Ћирић, протосинђели Симеон (Николић) и Захарија (Митић), јереји Дарјан Комненовић, Марко Радосављевић и Никола Трифуновић и јерођакон Илија (Јовановић), док је за певницом појало манастирско сестринство и чланови хора зајечарског Саборног храма.

Беседећи о Светом краљу Милутину, владика Иларион је закључио да Бог благосиља оне који се Њега боје и овенчава их својом благодаћу, не само у овом пролазном свету, о чему сведоче и нетрулежне мошти Св. Милутина.

Са молитвеном жељом да се манастир Суводол утврди, да се свештенство укрепи, да се монаштво умножи а свима Господ да дарује добро здравље и чврсту веру, Епископ тимочки је пожелео сабраним верницима срећан и благословен празник.