Светом Литургијом у манастиру Kороглаш прослављен је празник Вазнесења Господњег – Спасовдан, који је уједно и заветна слава села Милошево.

Свету Литургију служио је јереј Марко Јокановић, парох неготински и милошевски, а присуствовали су јој бројни верници и гости. Након Литургије уследила је традиционална литија око овог средњовековног храма, који се везује и за последње коначиште легендарног Марка Kраљевића.

У духу хришћанске традиције, и ове године резан је славски колач, а домаћин је био Горан Петровић, који је славу предао наредном колачару Љубиши Анђеловићу.

Манастир је ове године коначно заштићен од временских (не)прилика захваљујући реконструкцији крова коју су, према условима и уз сагласност Завода за заштиту споменика културе из Ниша, с обзиром да је ова светиња под заштитом државе као споменик културе од великог значаја, финансирали општина Неготин и праховски „Еликсир“.

Текст: НГ Портал
Фотографије: Славиша Гушановић