У зајечарском театру је на дан првог српског Архиепископа и просветитеља одржана Светосавска академија, под покровитељством Града Зајечара и Епархије тимочке Српске православне цркве

Светосавску беседу произнео је протојереј-ставрофор Гојко Перовић, а на свечаности на којој је је говорио и Његово Преосвештенство Епископ тимочки гоподин Иларион, присуствовао је и градоначелник Зајечара Бошко Ничић.

У програму су учествовали глумци зајечарског позоришта: Марија Станковић, Габријел Бећаревић и Бранислав Мијатовић, ученици основне школе „Десанка Максимовић“ из Зајечара, директор и професор гитаре ОМШ „Стеван Мокрањац“ из Зајечара Милан Митић, Хор Саборног храма Рођења Пресвете Богородице у Зајечару и Градско певачког друштво „Стеван Мокрањац“ из Зајечара.

Организатор Светосавске академије била је Установа НПТK-ЦK „Зоран Радмиловић“ у сарадњи са ОМШ „Стеван Мокрањац“ и ОШ „Десанка Максимовић“ из Зајечара.

Фејсбук презентација Позоришта „Зоран Радмиловић“