Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион служио је у недељу, 19. фебруара 2023. године, свету архијерејску Литургију у цркви Св. Петра и Павла у Мајданпеку. Епископу су саслуживали протојереј Радоје Мијовић, протонамесници Марјан Керчуљ и Влада Вуковић, јереј Славиша Видовић и Марко Радосављевић и архиђакон Илија, док су појали чланови зајечарског црквеног хора.

У архипастирској беседи владика Иларион је тумачио јеванђелски одељак о страшном суду и подучио вернике да ће Господ судити не само по речима и делима, већ и по настројењу срца и покајању. Подсећајући верни народ да се ближи Празник над празницима – Васкрсење Христово, Епископ је истакао да Часни пост који му претходи треба искористити за чишћење душе и ума кроз покајање, како бисмо и сами васкрсли са Христом.

Текст: Дејана Јовановић