У недељу, 5. марта 2023. године, када света Црква обележава Недељу победе Православља над иконоборцима, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион предводио је литургијско сабрање у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Зајечару. Владики су саслуживали зајечарски свештенослужитељи, појао је Хор Саборне цркве, а након читања јеванђеља беседио је јереј Марко Радосављевић.

По завршетку Литургије служен је Чин литије са светим иконама и читањем синодика православља.

Након литије, владика је изразио благодарност Господу што се, на овај торжествени догађај читавог света, верни народ сабрао у великом броју у зајечарском храму да се заједно радује иконама и светима славећи победу истине и воље Божје.

Текст: Дејана Јовановић