У зајечарском Саборном храму Рођења Пресвете Богородице, у четвртак 6. априла 2023. године, када се Црква сећа Св. Иринеја Ћирића Епископа бачког и тимочког, служена је света архијерејска Литургија. Његовом Преосвештенству Епископу тимочком господину Илариону саслуживали су архимандрит Козма, игуман манастира Буково, протојереји Игор Ивковић и Томислав Станковић, јереј Милан Милановић и ђакон Урош Памучар.

У архипастирској беседи владика је изразио духовну радост што се, по први пут након канонизације Епископа Иринеја Исповедника, у зајечарском храму литургијски прославља спомен на овог великог јерарха наше цркве. Том приликом, Његово Преосвештенство је подсетио да је Свети Епископ Иринеј своју прву архијерејску Литургију служио баш у зајечарској Саборној цркви.

Владика је, такође, подучио вернике да је неопходно стално пазити и трудити се на путу духовног узрастања, а чувати се лажне побожности и духовне расејаности.

Текст: Дејана Јовановић