На Велику Госпојину, у понедељак 28. августа 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион служио је свету архијерејску Литургију у храму Успења Пресвете Богородице у Минићеву. Епископу су саслуживали протојереј Игор Ивковић, протонамесник Ивица Станковић, јереји Драган Блинџов и Никола Пантић и архиђакон Илија.

У архипастирском обраћању владика је честитао сабраним житељима Минићева данашњи празник и храмовну славу. Подсетивши на житије Пресвете Богомајке, на чудеса која су се дешавала током и након Њеног живота, као и на Њене последње речи којима апостолима говори да ће бити са њима до краја света и века, Преосвећени Епископ је пожелео верницима Њену небеску заштиту и молитвено заступништво пред Господом.

Такође, Епископ је представио новог пароха минићевског оца Николу Пантића, ком је пожелео плодносно и спасоносно делање на провереној му парохији.