Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион началствовао је светим литургијским сабрањем у недељу, 22. октобра 2023. године, у цркви Свете Тројице у Плавни. Епископу су саслуживали протојереј-ставрофор Влајко Банковић, протонамесници Влада Вуковић, Марјан Керчуљ и Славиша Видовић, и ђакон Урош Памучар.

У архипастирској беседи владика је тумачио верницима читане одељке из светог Јеванђеља и подучио их да је добро да се угледају на своје свете претке, на њихове жртве и њихов труд за чување Цркве Христове и ширење Његовог Јеванђеља.

Такође, Епископ је истакао да спољашњи мир и материјално благостање не вреде много ако човек остане без духовног мира и срца испуњеног благодаћу Божјом, те да задобијање таквог мира не треба да буде приоритет у животу верујућих људи. Владика је, затим, подстакао верни народ да уложи труд у узрастању у хришћанским врлинама и испуњавању светих заповести Христових.

Текст: Дејана Јовановић
Фотографије: Живојин Михајловић