На други дан Божића, у понедељак 8. јануара 2024. године, када се молитвено прославља Сабор Пресвете Богородице и Свети Никодим Тисмански, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион служио је свету архијерејску Литургију у манастиру Вратна, који прославља ктиторску славу. Епископу je саслуживалo епархијско свештенство док су на литургијске прозбе одговарали чланови зајечарског црквеног хора.

Пожелевши сестринству манастира и свим сабраним верницима срећне празнике, Епископ је беседио о Пресветој Богородици као оној са којом почиње домострој спасења људског, и кроз коју нам се десио Божић, те је подсетио вернике на историјске подататке у вези са Христовим рођењем.

За крај, владика је пожелео верницима да буду закриљени молитвама Пресвете Богородице и да се у здрављу и радости и надаље сабирају на светим Литургијама.

Текст: Дејана Јовановић