Навечерје празника Светог Саве, 26. јануара 2024. године, прослављено је у зајечарском Саборном храму празничним вечерњем са петохлебницом које је служио Преосвећени Епископ тимочки господин Иларион.

Након богослужења, у позоришту „Зоран Радмиловић“ одржана је Светосавска академија у организацији Епархије тимочке и Града Зајечара, а коју су припремили наставници ОШ „Десанка Максимовић“ – Стеван Јовановић и Бранкица Потић. На Академији је беседио професор Православног богословског факултета јереј др Србољуб Убипариповић, а наступали су зајечарски хорови – Хор Саборног храма Рођења Пресвете Богородице, Градски хор и камерни хор „Лавиринт“.

Завршну реч имао је Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион који је упутио честитке поводом празника и благословио све учеснике, наставнике и многобројни публику.

Текст: Дејана Јовановић
Фотографије: timocka.rs