Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион началствовао је литургијским сабрањем у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Зајечару, у недељу 11. фебруара 2024. године. Епископу су саслуживали протојереј Зоран Голубовић, протонамесник Марко Пајчин, јереј Марко Радосављевић, архиђакон Илија и ђакон Урош Памучар, док је на литургијске прозбе одговарао црквени хор.

Епископ је на Литургији саопштио сабраном  верном народу да су донете две важне одлуке са циљем унапређења црквеног живота у Зајечару а које је прочитао протојереј Зоран Голубовић.  Наиме, одлучено је да се при Саборном храму обнови постојање „Женског хришћанског удружења Св. мајке Ангелине“ које је на територији Зајечара и Епархије тимочке постојало до Другог светског рата, и ком ће моћи да се придруже све заинтересоване вернице зајечарске црквене заједнице. Такође, основано је удружење „Богородичино братство“ које за циљ има учествовање и помагање у практичним сегментима црквеног живота и ком се могу прикључити сви заинтересовани верници. Канцеларија ЦО Зајечар ће припремити сву потребну документацију за доношење ових одлука. Владика је изразио наду да ће ова удружења олакшати практично функционисање црквене заједнице, а да ће свим будућим члановима бити на духовну корист и спасење.

Текст: Дејана Јовановић