У среду 14. фебруара 2024. године, уочи празника Сретење Господње – славе Епархије тимочке, у зајечарском Саборном храму Рођења Пресвете Богородице служено је свечано вечерње богослужење са петохлебницом. Молитвено сабрање предводио је Његово Преосвештенство Епископ ваљевски господин Исихије у присуству господе eпископа шабачког Јеротеја и тимочког Илариона, и уз саслуживање свештенства Епархије тимочке.

Након вечерње службе служен је парастос блаженопочившим епископима тимочким, а потом се уваженим гостима и верном народу обратио Епископ Иларион. Благодарећи браћи архијерејима на братској љубави и присуству пожелео им је добродошлицу у Епархију тимочку, а свим сабраним верницима срећно и благословено навечерје славе.

Текст: Дејана Јовановић