Храм Св. мученика Макавеја, који се налази поред магистралног пута Параћин – Зајечар, на скретању пута за Сокобању а преко пута Етно центра „Ртањ“, прославио је своју храмовну славу, 14. августа 2014. године, евхаристијским сабрањем верних и светим причешћем. Божанствену Литургију служили су старешина храма, јереј Ристибор Стевић и парох подгорачки, јереј Милорад Филиповић уз учешће великог броја верног народа из Бољевца и околине.  Отац Милорад је у беседи подсетио на мученичко страдање светих Макавеја и на празник Изношења Часног Крста а уједно је пожелео да се догодине заврши изградња храма у славу угодника Божјих.

Након Свете Литургије, литије и ломљења славског колача, као и ранијих година, обављен је чин освећења воде на извору „Осмак“ који се налази у близини храма.