Празник Христовог Васкрсења у Неготину, 5. маја 2024, прослављен је у Старој цркви литургијским сабрањима у поноћ и наредног јутра. Поноћном Литургијом началствовао је старешина цркве протонамесник Марјан Керчуљ уз појање црквеног хора, док је евхаристијско сабрање ујутру предводио протојереј Вукашин Симоновић.

Након свете Литургије у порти храма Рођења Пресвете Богородице организована је туцијада – надметање у туцању васкршњим јајима. Победничко јаје имала је девојчица Нора Милићевић, а друго, треће и четврто место освојили су Ања Миливојевић, Илија Марковић и Виктор Сентић. Власници најјачих јаја награђени су поклонима које су обезбедили неготински Црквени одбор, компанија „Александровић“ и Школа менталне аритметике „Малац генијалац“.

Текст: Дејана Јовановић
Фотографије: Горан Митић