Слава Кола српских сестара „Сестре мироносице“ које делају при храму Светог великомученика Георгија у Кладову обележена је у недељу 19. маја 2024. Светом Литургијом началствовао је старешина храма протопрезвитер Дејан Пајић уз саслужење кладовских пароха, а појао је и црквени хор.

У својој беседи сгтарешина храма честитао је славу чланицама Кола и нагласио да су оне својим радом и залагањем показале пример како се много тога може уредити иако финансијски нису јаке, и да уз Божију помоћ и добру организацију можемо да победимо све проблеме. Старешина храма је потсетио да Коло срспских сестара са својих 36 чланица нису само хуманитарна организација, већ и мисионарска. Њихова дела се показују и приказују на многим местима.

Домаћин овогодишње славе била гђа Верица Манчевић, председница Кола српских сестара, а част да наредне године буде колачар припала је гђи Снежани Леповић. Након благосиљања славских дарова приређено је послужење у Парохијском дому.

ФОТОГРАФИЈЕ:

Саша Паулић