У Недељу слепог, 9. јуна 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион служио је свету архијерејску Литургију у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Зајечару. Епископу су саслуживали сви зајечарски свештенослужитељи, а појао је црквени хор.

У архипастирској беседи владика је тумачио јеванђелски одељак о догађају када је Господ исцелио од рођења слепог човека. Владика истиче да ова прича учи да постоји тајанствени промисао и план Божји за сваког човека, али и вечна Љубав Божја која се кроз Богочовека јавила на земљи и оваплотила се, како бисмо се Њоме укрепили и надахнули за живот вечни.

Говорeћи о Силоамскoj бањи у коју Господ шаље слепог да се умије, Преосвећени Епископ је рекао да је Црква наша Силоамска бања у коју долазимо помазани печатом дара Духа Светога да просвећујемо своје духовне и телесне очи.

Текст: Дејана Јовановић