Слава капеле посвећене Светом деспоту Стефану у касарни „Никола Пашић“ у Зајечару свечано је прослављена светом архијерејском Литургијом у четвртак, 1. августа 2024. године. Светом Литургијом началствовао је Његово Високопреосвештенство Митрополит тимочки господин Иларион уз саслужење протојереја Игора Ивковића, Радоја Мијовића и Владе Вуковића, јереја Горана Сандића, Срђана Василијевића и Николе Пантића, и архиђакона Илије. Домаћин славе био је командант 31. пешадијског батаљона потпуковник Владица Станковић.

Честитавши славу, владика је беседио о светом причешћу као чину сједињавања са Господом на овоме свету на који су сви православни хришћани призвани. Његово Високопреосвештенство је, затим, саветовао припаднике војске да изаберу пут који води заедници са Богом јер је то једини пут који води истинској победи.

Текст: Дејана Јовановић