На празник Св. пророка Илије, храмовне и општинске славе у Бољевцу, свету Литургију у бољевачком храму служили су протоjереј Дејан Миливојевић и протонамесник Ристибор Стевић уз одговарање чланова певнице храма и г. Симеона Секулића, вође хора „Серафими“ при храму Васкрсења Христовог у Берлину.

Литургији су присуствовали и чланови новог руководства Општине Бољевац на челу са председником општине Слађаном Ђимишем.

По завршетку Литургије верни народ кренуо је у литију око храма, након чега је уследило освећење славских дарова.

Овогодишње славске дарове и празничну трпезу припремила је породица Градимира Миљковића, који је део колача за идућу годину предао Драгици Цветковић, док је колачар испред општинске управе био Никола Зец, а наредне године част да буде колачар испред Општине Бољевац имаће Драган Радосављевић.

Милош Симовић