DSC_1610У цркви Светих 40 мученика Севастијских на Старом гробљу у Зајечару, Његово Преосвештенство Епискпоп тимочки г. Иларион  служио је свету архијерејску Литургију на Задушнице, 1. новембра 2014. године са свештеницима Саборног храма Рођења Пресвете Богородице у Зајечару. На данашњи дан, када се наша Света Црква молитвено сећа свих упокојених хришћана, верници Зајечара сабрали су се на светом богослужењу приносећи молитве за представљене у Господу сроднике, пријатеље и познанике.

Након свете Литургије, Епископ Иларион је служио парастос за све упокојене, а потом се окупљеном верном народу Зајечара обратио пригодном беседом, подсећајући колико су значајни и корисни помени за наше уснуле у Господу ближње, као и да је то хришћанска обавеза свих верних.