PLAKAT 12.02.2015 ISPRAVLJENO1

Верско Добротворно Старатељство је хуманитарна, добротворна организација која делује у оквирима Српске Православне Цркве. Председник ове установе је Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј односно, надлежни Епископ. Основна сврха деловања ове добротворне оганизације је спровођење различитих хуманитарних активности, у циљу пружања помоћи свима којима је то потребно. Рад Верског Добротворног Старатељства заснован је на основним непролазним хришћанским вредностима љубави према ближњима. Добротвори и дародавци су сва правна и физичка лица која својим добровољним прилозима помажу рад ове хуманитарне организације.

Угледајући се на њихов дугогодишњи, богоугодан и успешан рад, и у нашој, Тимочкој епархији, са благословом Епископа тимочког г. Илариона биће одржана Оснивачка Скупштина Верског Добротворног Старатељства, на Св. Три Јерарха, у четвртак, 12. фебруара 2015.год. у 18 часова, у Великој сали Музичке Школе „Стеван Мокрањац“ у Зајечару. Надамо се да ће сви људи великог срца и добре воље наше Епархије, показати своју хуманост на делу укључујући се у рад ове хуманитарне организације.