У пету суботу Часног поста, 28. марта 2015. г. Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион служио је свету архијерејску Литургију у храму Успења Пресвете Богородице у Рготини. Саслуживали су свештеници зајечарског, борског и неготинског намесништва, уз појање хора “Свети Никодим Тисмански“ из Зајечара и присуство великог броја верника.

Након свете Литургије још једна духовна радост употпунила је данашње евхаристијско сабрање. Епископ Иларион је са свештеницима обавио чин Саборног крштења 34-оро деце и одраслих житеља Рготине и околних места, који су данас ушли у заједницу свете Цркве и народа Божијег коме је глава Христос. Залагањем и трудом надлежног пароха јереја Славише Видовића, организовано је и заједно са парохијанима Рготине припремљено ово саборно крштење.