На најрадоснији хришћански празник, Васкрење Господа Исуса Христа, 12. априла 2015. г. Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион началствовао је светом архијерејском Литургијом у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Зајечару, уз саслужење свештеника овога храма.

Многобројним верницима Зајечара на овом светом, поноћном, евхаристијском сабрању Епископ Иларион је прочитао Васкршњу посланицу Његове Светсти Патријарха српског г. Иринеја.

Непосредно пред поноћ и почетак Васкршњег јутрења, из Београда је пристигао Благодатни огањ, пламен са Христовог гроба у Јерусалиму, који је владика Иларион поделио окупљеном верном народу и свештеницима из других градова који су га, затим, пренели у своја места и околна села.