У старој Богородичиној цркви у Доњој Каменици код Књажевца, на Васкршњи понедељак, 13. априла 2015. године, свету Литургију служио је протојереј Перица Божуновић, парох књажевачки. Најмлађи су приступили светом Причешћу. Потом су нови чланови Црквеног Одбора положили заклетву за своје будуће ангажовање и рад на очувању и обнављању црквеног живота и рада у овом месту. Након Литургије, радујући се Васкршњим празницима, испред ове древне светиње приређено је празнично славље за све госте и путнике намернике.

Црква Успења Пресвете Богородице подигнута је у раном 14. веку и заштићена је као Споменик културе од изузетног значаја. Црква је необичне и интерсантне архитектуре, док се у унутрашњости могу видети добро очуване фреске. Последњих година црква привлачи све више посетилаца и има незаобилазно место на мапи значајних грађевина овога краја.