На Васкрсни понедељак, 13. априла 2015. г. Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион служио је свету архијерејску Литургију у храму светих апостола Петра и Павла у Мајданпеку са свештеницима Епархије тимочке.

Овом приликом Епископ Иларион је верном народа Мајданпека донео пламен Благодатног огња, који је претходне вечери стигао у нашу Епархију. Учешће у Литургијском сабрању узео је и председник Општине Мајданпек г. Дејан Вагнер и директор Рудника бакра г. Бранислав Томић.

У својој беседи Владика је истакао да без обзира што живимо у кризним временима, уз добру вољу и сарадњу, а надасве милост Божију, можемо да учинимо много заједничким трудом, на радост свих који живе и раде у Мајданпеку.

вероучитељ Спасоје Јоксимовић