Изложба фотографија и личних предмета из заоставштине Патријарха Павла под називом „Сведочим само…“ отворена је 9. маја 2015.г. у Галерији Народног Музеја у Зајечару.

Присутне је поздравио директор музеја г. Бора Димитријевић, који је истакао радост због једне овакве поставке и захвалио Епархији тимочкој на помоћи у оргнизацији изложбе. Након тога, Преосвећени Епископ тимочки г. Иларион је поздравио посетиоце и захвалио драгом госту, Преосвећеном владики браничевском Игњатију што се одазвао позиву да присуствује отварању ове изложбене поставке. Епископ Игњатије је у својој беседи говорио о својим личним сусретима и доживљајима уз Патријарха Павла, и тиме зајечарској публици још више приближио његов лик и дело и употпунио изузетан утисак вечерашње изложбе, коју је потом прогласио отвореном.

Након Зајечара, где ће поставка бити изложена до 23. маја, верници ће предмете из оставштине Патријарха Павла моћи да виде и у другим градовима наше Епархије.