patrijarh-1У галерији Музеја рударства и металургије у Бору , у  уторак 30. јуна 2015, год. у 19 часова  свечано ће бити отворена изложбе Музеја Српске православне цркве “Сведочим, само…” која представља део заоставштине блаженопочившег Патријарха српског Господина Павла.

Биће представљени лични предмети које је Његова Светост свакодневно употребљавао, као и уметничке слике, одликовања и дарови које је за свој рад и заслуге добијао од бројних институција.

Изложба је приређена поводом стогодишњице од рођења (1914-2014) и петогодишњице од упокојења (2009) блаженопочившег патријарха Павла.

Изложба је до сад, у Тимочкој епархији, била у Зајечару, Кладову и Књажевцу. Пре тога је изложба из Београда једино била у Бања Луци.

Преузето: Храм Св. Георгија – Бор