016Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион присуствовао је отварању 50. јубиларних  Мокрањчевих дана, 11. септембра 2015. године у Неготину. Најзначајнији Музички фестивал хорске музике код нас, Мокрањчеви дани, посвећен највећем српском композитору Стевану Мокрањцу, окупио је и ове јубиларне године бројне учеснике из земље и иностранства. Уз незаобилазну 6. руковет, коју су извели здружени хорови – учесници Натпевавања и хорови из Неготина, под управом диригента мр Вере Царин, отворени су 50. Мокрањчеви дани у Дому Културе „Стеван Мокрањац“ у Неготину.

Поздравном беседом присутнима се обратио председник Општине Неготин г. Јован Миловановић. У име Министарства културе говорио је државни секретар Саша Мирковић. Овогодишњи беседник на фестивалу био је хрватски диригент, пијаниста и педагог Владимир Крањчевић.

Са благословом Епископа тимочког г. Илариона, у неготинском Саборном храму свете Тројице биће одржани концерти духовне музике током трајања Мокрањчњвих дана, настављајући тако дугогодишњу традицију успешне сарадње Епархије тимочке и Организатора овог међународног фестивала.