У храму Светог Ђорђа у Кладову, у недељу 3. септембра 2023. године, служена је света архијерејска Литургија. Његовом Преосвештенству Епископу тимочком господину Илариону саслуживалo свештенство Епархије тимочке, а на литургијске прозбе одговарао је црквени хор. У наставку свете Литургије служен је молебан са призивом Светог Духа за почетак школске године.

Владика Иларион је у својој беседи пожелео свим ђацима и просветним радницима укрепљење у врлини и узрастање у свему ономе што је Богу драго а људима корисно. Коментаришући предлог  да се у школе уведе предмет Врлине и вредности, Преосвећени Епископ је истакао да нема врлине без Христа те да у школама већ постоји изборни предмет Верска настава који учи децу правим вредностима и врлини а који, нажалост, не добија довољно пажње и простора у наставном програму.

Текст: Дејана Јовановић
Фотографије: Саша Паулић