У недељу, 25. јуна 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион предводио је литургијско сабрање у Саборној цркви у Зајечару. Епископу су саслуживали зајечарски свештенослужитељи, а на литургијске прозбе одговарао је црквени хор.

Након свете Литургије, владика Иларион уручио је на поклон икону Богородице Заштитнице града Зајечара г. Стојану Стојковићу, Зајечарцу који живи у Чикагу, као израз захвалности на хуманитарном ангажовању у сарадњи са Верским добротворним старатељством Епархије тимочке. Господин Стојковић је са својим пријатељима у Чикагу организовао „Зајечаријаду“ на којој је прикупљен износ од две хиљаде долара за помоћ потребитој породици Маринковић из Зајечара.

Текст: Дејана Јовановић