На Васкрсни понедељак, 6. маја 2024. године, када наша света Црква молитвено прославља и Светог великомученика Ђорђа, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион предводио је литургијско славље у храму Светог Георгија у Бору уз саслуживање свештенослужитеља борских.

На малом входу Епископ тимочки је унапредио јереја Дарјана Комненовића у звање протонамесника као награду за вишегодишњи труд у унапређивању црквеног живота, за прегалачки рад на њиви Господњој и ширењу Христовог Јеванђеља.

На Литургији су молитвено учествовали градоначелник Бора г. Александар Миликић, заменик градоначелника г. Миливоје Јаношевић и већник за вере г. Саша Симоновић.

У празничној беседи владика је честитао верницима Празник над празницима истичући Светог Георгија као још једног сведока Христовог Васкрсења и Његове победе над смрћу. „Свети су Највећи сведоци Васкрсења Христовог и Христове победе над грехом, смрћу и ђаволом“, поручио је Преосвећени владика.

Овогодишњи колачари храмовне славе били су господа Миодраг и Саша Ћирић, док ће наредне године ту част имати г. Александар Миликић, градоначелник Бора.

Текст: Дејана Јовановић