У недељу 28. августа 2022. године, на Велику Госпојину, Епископ тимочки господин Иларион началствовао је литургијским сабрањем у храму Успења Пресвете Богородице у Душановцу код Неготина. Епископу су саслуживали протојереј-ставрофор Ђорђо Јокић, протонамесник Марјан Керчуљ и архиђакон Илија.

Након Литургије Епископ је честитао сабраним житељима Душановца и њиховом парохијском свештенику протојереју-ставрофору Ранку Алексићу храмовну славу, те их је подучио о данашњем празнику и великој улози коју Пресвета Богородица као небеска заштитница има у животу сваког хришћанина.

Владика је, такође, говорио о неопходности непрестане комуникације са Богом која се остварује кроз молитву. Помоћ Божја нам је крајње неопходна, не у смислу да нам Бог повећа плату и да нам дарује живот од двеста година, већ да нам помогне да дођемо себи а то значи да дођемо до покајања, до познања Истине, до свести о томе да само са Богом овај наш живот има смисла, закључио је Преосвећени Епископ.