У уторак, 9. јануара 2024. године, на празник Светог првомученика архиђакона Стефана, Његово Преосвештенство Епископ тимочки господин Иларион предводио је литургијско славље у храму Светог Георгија у Кладову. Епископу су саслуживали кладовски пароси, старешина зајечарског Саборног храма протојереј Зоран Голубовић и архиђакон Илија, а међу верним народом Литургији је присуствовао и председник Општине Кладово г. Саша Николић.

У архипастирској беседи владика је говорио о житију Светог Стефана истичући да се на његовом примеру потврђује јеванђелска реч да ће свако ко хоће побожно да живи бити гоњен. Подсећајући на страдања хришћана у време гоњења, владика је напоменуо да благодарност Богу никада не треба да престане а нарочито не онда када се суочавамо са животним тешкоћама јер нам Бог све даје ради нашега спасења и често смо му најближи онда када нам је најтеже.

Текст: Дејана Јовановић
Фотографије: Шевченко