Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион служио је свету архијерејску литургију у храму светог великомученика Георгија у Књажевцу. Епископу су саслуживали протојереј Синиша Ђорђевић, старешина храма, протојереј Перица Божуновић и јерођакон Илија (Јовановић). На литургији су појали чланови књажевачког хора „Свети краљ Стефан Дечански“ и чланови зајечарског хора Саборног храма.

Владика је у беседи говорио о подвигу јуродивости, о јуродивим светитељима као што је био свети Андреј и њиховом великој жртви и љубави према Господу. Нагласио је да у данашње време, нажалост све је већа тежња да се многи граде мудрима пред овим светом, не схватајући да је то лудост пред Богом.

Посету Књажевцу владика је наставио разговором са свештенством и верним народом.

Фото „КОНТРАСТ ФИЛМ“ Књажевац