Другог дана Духова, у понедељак 21. јуна 2021, Преосвећени Епископ тимочки господин Иларион служио је свету архијерејску Литургију у цркви Свете Тројице у Штубику.

Епископу су саслуживали протојереј-ставрофор Влајко Банковић, протонамесник Марјан Керчуљ, протонамесник Владимир Вуковић, јеромонах Енох (Стојаковић), јереј Никола Нешић, јереј Славиша Видовић и архиђакон Илија (Јовановић).

Честитајући празник окупљеним верницима, Епископ је поручио да на Господа треба да мислимо увек а не само када смо у муци или када нешто тражимо. Такође, истакао је да свако прима Светога Духа онолико колико је за то способан али и да Свети Дух остаје у душама које се чисте покајањем, исповешћу, причешћем и молитвом.

Фотографије: Живојин Михајловић